Jak wymieniać walutę online?

Jak się okazuje Polacy przyzwyczaili się do dokonywania różnorodnych transakcji online. Za sprawą bezpieczeństwa, jakie gwarantują usługodawcy, coraz więcej osób wymienia w ten sposób walutę przed wyjazdem zagranicznym. Na kantor online decydują się przedsiębiorcy, firmy, jak i osoby posiadające kredyty w zagranicznej walucie. To doskonałe rozwiązanie, które nie ma żadnych wad. Sprawdźmy więc, jakie są zalety internetowej wymiany waluty, jak również jak ją wymieniać.

Konkurencyjny cennik Euro w kantorze

Dzięki niskiemu spreadowi, z jakim mamy do czynienia w internetowych kantorach, przewalutowania tutaj okazują się dla klientów najbardziej oszczędne. Warto zauważyć, że mogą sięgać nawet 6% w porównaniu z wymianą waluty w kantorach stacjonarnych. Konkurencyjne kursy to jednak niejedyny powód, dla którego decydujemy się na tego typu transakcje. Jest to bowiem rozwiązanie bardzo wygodne. Wymieniamy walutę bez wychodzenia z domu, a dodatkowo możemy zrobić to z każdego miejsca, będąc za granicą za pośrednictwem mobilnej aplikacji na telefonie.

Jak wymieniać walutę przez internet?

Po pierwsze warto pamiętać, że jest to w pełni bezpieczna transakcja. Każdy e-kantor stosuje podobne zabezpieczenia co banki, a więc nie ma tu mowy o jakimkolwiek niebezpieczeństwie oszustwa, przechwycenia danych czy informacji. Aby wymienić walutę przez internet, musimy posiadać konto walutowe często zwane też Moim Portfelem. Zasilamy je środkami z osobistego rachunku bankowego i zlecamy dokonanie przewalutowania. Od tej chwili dysponujemy walutą, którą możemy wypłacić lub dokonywać płatności za pomocą specjalnej karty walutowej.

Ten artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *